ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6662344
*
nr 666 2344
Spegel
förgylld ram, 1800-tal, höjd: 66
Utrop:
300 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2010
kl 19:45:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 21:29:27
1
300 kr
7/11 22:50:17
2
350 kr
8/11 09:35:39
1
400 kr
8/11 15:12:01
3
700 kr
8/11 19:18:36
4
750 kr
8/11 19:37:44
3
900 kr
8/11 19:40:59
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 666 2344
Spegel
förgylld ram, 1800-tal, höjd: 66
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/11 21:29:27 | 1 | 300 kr |
7/11 22:50:17 | 2 | 350 kr |
8/11 09:35:39 | 1 | 400 kr |
8/11 15:12:01 | 3 | 700 kr |
8/11 19:18:36 | 4 | 750 kr |
8/11 19:37:44 | 3 | 900 kr |
8/11 19:40:59 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23